دات نت نیوک

شرکت های عضو سندیکا

برگزاری پنل خبرگان صنعت برق در سندیکا

برگزاری پنل خبرگان صنعت برق در سندیکا

برگزاری پنل خبرگان صنعت برق در سندیکا

شهر:


نشانی:

تلفن:

فکس:

ایمیل: 

وب سایت:


واحد پژوهش سندیکای شرکت‎های تولیدکننده برق روز سه‌شنبه پانزدهم مرداد ماه اقدام به برگزاری نشستی با حضور خبرگان صنعت برق کرد. این نشست در قالب پنلی برای تکمیل بخشی از طرح پژوهشی مشترک سندیکا و اتاق بازرگانی تهران، با موضوع «طراحی نقشه راه توسعه صادرات انرژی برق» تشکیل شد.
این پنل به منظور بحث و تبادل نظر در زمینه «بررسی فرصت‌ها، چالش‌ها و استراتژی بهینه صادرات برق» برگزار شد. 
در این پنل آقایان: مهندس مسعود حجت معاون ارشد نظارت بر پروژه شرکت گسترش‌انرژی پاسارگاد، دکتر کیومرث حیدری مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری و تنظیم مقررات بازار آب و برق وزارت نیرو و مهندس عبدالصاحب ارجمند مدیرکل دفتر راهبری و نظارت بر انتقال و توزیع برق این وزارتخانه به همراه یکی از کارشناسان این دفتر، مهندس ساعد راعی مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و توسعه شبکه انتقال شرکت توانیر، دکتر عادل محسنی مدیر دفتر برنامه‌ریزی و مطالعات شبکه شرکت مدیریت شبکه برق ایران، مهندس علی بخشی رییس هیات‌مدیره سندیکای صنعت برق ایران و مهندس بهمن مسعودی قائم‌مقام مدیرعامل شرکت تولیدی آرین ماه‌تاب‌گستر، مهندس محمدعلی وحدتی مدیرعامل شرکت انرژی‌گستر جم و رییس هیات‌مدیره سندیکا به همراه مهندس پرویز غیاث‌الدین دبیر سندیکا، پگاه پاشا کارشناس پژوهش و معصومه پاشا دبیر کمیسیون‌های سندیکا شرکت داشتند. 
این پنل با ارائه خلاصه‌ای از نتایجی که تاکنون از پژوهش مذکور حاصل شده است شروع شد و در ادامه جلسه نیز در باره  نقاط قوت و ضعف، فرصت‌ها و تهدیدهای پیش روی صادرات برق بحث و تبادل نظر صورت گرفت.
 از جمله مهمترین این مباحث می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
_ تاکید بر نقش تکمیلی صادرات برق و گاز به جای رویکرد رقابتی بین این دو با توجه به سطوح و مقیاس متفاوت آن‌ها.
_ موانع داخلی و چالش‌های منطقه‌ای و بین‌المللی صادرات برق ایران.
_ دلایل و پیامدهای قطع برق صادراتی به عراق در برهه‌ای از تابستان سال ۹۷.
_ اهمیت تشکیل نهاد مستقل رگولاتوری و امنیت تامین سوخت برای نیروگاه‌ها در کنار تعیین تکلیف شرایط بهره‌برداری از خطوط انتقال در صادرات برق.  
_ اولویت حل مساله قیمت‌گذاری داخلی برق و به‎روزرسانی آن با توجه به تغییرات اقتصادی کشور به عنوان پیش‌زمینه‌ تعیین تعرفه صادرات برق.
_  لزوم توجه به موضوعات مهمی چون: مرجع تصمیم‌گیرنده در مورد صادرات برق، برنامه‌ریزی صادراتی کشور با توجه به برنامه جهانی سنکرون کردن شبکه‌های برق کشورها و تغییر پروتکل‌ها، ظرفیت‌ها و بسترهای لازم برای صادرات برق در حجم خرد و جایگاه برق حاصل از منابع تجدیدپذیر در این رابطه.
_ تاثیر مثبت ارتباط الکتریکی با کشورهای منطقه و جهان بر امنیت کشور.
 

print
rating