دات نت نیوک

شرکت های عضو سندیکا

در جلسه هیات‌مدیره سندیکا اعلام شد؛ اعتراض سندیکا به اجباری‌شدن تایید O&Mها توسط برق حرارتی

در جلسه هیات‌مدیره سندیکا اعلام شد؛ اعتراض سندیکا به اجباری‌شدن تایید O&Mها توسط برق حرارتی

در جلسه هیات‌مدیره سندیکا اعلام شد؛ اعتراض سندیکا به اجباری‌شدن تایید O&Mها توسط برق حرارتی

شهر:


نشانی:

تلفن:

فکس:

ایمیل: 

وب سایت:


جلسه هیات‌مدیره سندیکای شرکت‌های تولیدکننده برق روز شنبه نوزدهم مرداد ماه در محل سندیکا تشکیل شد. در این جلسه ضمن ارائه گزارش‌هایی از اقدامات دبیرخانه سندیکا در هفته‌های اخیر، اخبار و مسائل روز، بررسی و مواضع‌ سندیکا در قبال آن‌ها تعیین شد.
در ابتدا، بخشنامه‌ای با موضوع «لزوم تایید شرکت‌های نگهداری و تعمیرات نیروگاه(O&M) به عنوان یکی از شروط تمدید پروانه از سوی شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق» مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در این رابطه مقرر شد ضمن طرح این موضوع در کمیسیون مقررات و قراردادهای سندیکا، مراتب اعتراض سندیکا طی نامه‌ای اعلام شود. 
در ادامه، با اشاره به بازدید احتمالی دکتر محمدباقر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه از نیروگاه علی‌آباد گلستان، تهیه گزارشی برای معرفی سندیکا و مشکلات اعضا دستور کار قرار گرفت تا  توسط مدیرعامل این نیروگاه در جلسه‌ای با این مقام مسئول ارائه شود. 
دبیر سندیکا در این جلسه اعلام کرد مستندات و گزارش‌های مرتبط با خودارزیابی سندیکا به اتاق بازرگانی ایران به منظور رتبه‌بندی سالانه تشکل‌ها ارسال شده است. گفتنی است همایش ملی تشکل‌ها بیست‌ودوم مرداد ماه با حضور معاون اول رییس جمهور در محل اتاق ایران برگزار و تشکل‌های برتر معرفی خواهند شد.
علاوه براین، ارسال گزارش مرحله دوم طرح پژوهشی «تدوین نقشه راه توسعه صادرات برق و طراحی سازوکارها و بسته سیاستی حمایتی» برای اتاق ایران و نیز برگزاری پنل «طراحی نقشه راه توسعه صادرات انرژی برق» از دیگر اقدامات دبیرخانه سندیکا در روزهای اخیر ذکر شد.
در بخش دیگری از این جلسه، گزارشی از جلسات برگزار شده برای تعیین نرخ سقف بازار و پایه آمادگی ارائه شد. بر اساس این گزارش، موضوع مذکور بیش از ده جلسه در کمیسیون بازار برق و بورس انرژی سندیکا و در جلساتی با شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی و وزارت نیرو بررسی شده و سرانجام پیشنهاد سندیکا برای دستورالعمل تعیین نرخ سقف بازار و پایه آمادگی، مورد موافقت قرار گرفته است. دستور‌العمل تهیه‌شده به زودی برای معاون امور برق و انرژی وزیر نیرو ارسال خواهد شد.
در این جلسه با توجه به مباحث مطروحه در نشست هم‌اندیشی با اعضای سندیکا در تاریخ پنجم مرداد ماه، پیش‌نویس نامه‌ای به معاون امور برق و انرژی وزیر نیرو ‌تهیه و به منظور کسب نظر برای تمام اعضای سندیکا ارسال شده است. در این رابطه مقرر شد پس از بررسی نظرات دریافت‌شده از اعضا، نامه نهایی برای مهندس همایون حائری و سایر نهادهای مسئول از جمله شورای امنیت ملی، ارسال شود.
از دیگر موضوعات مطرح در این جلسه، هماهنگی جلسه‌ای با دکتر فریدون حسن‌وند رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی بود. مقرر است در این جلسه مشکلات شرکت‌های عضو سندیکا مورد طرح و بررسی قرار گیرد. 
در این جلسه، مهندس پرویز غیاث‌الدین به اتفاق آرا تا پايان دوره فعلي هيات‌مديره در سمت دبیر سندیکا ابقا شد. 
 

print
rating