• ایران
  • 1399/09/06
news-details
اخبار

مدیرعامل نیروگاه مفتح خبر داد
آمادگی نیروگاه مفتح برای تولید حداکثری برق در پیک تابستان

ایسنا/همدان مدیرعامل نیروگاه شهید مفتح همدان گفت: واحدهای بخار نیروگاه شهید مفتح همدان و واحدهای گازی دورود برای تولید حداکثری برق در پیک تابستان امسال در آمادگی کامل قرار دارند.
عبدالمجید دیناروند افزود: تعمیرات نیروگاه طبق برنامه زمان بندی شده با موفقیت به پایان رسیده و نیروگاه های همدان و دورود برای تولید حداکثری در پیک تابستان بدون یک مگاوات محدودیت آمادگی کامل دارند.
وی ادامه داد: با پایان فصل زمستان و لزوم آماده سازی واحدها برای پیک تابستان، جلسات متعدد کارشناسی تشکیل و با شناسایی نقاط ضعف و درنظر گرفتن شرایط خاص حاکم بر صنعت برق و تحریم های اقتصادی علیه کشور، فصل تعمیرات با تمرکز بر رفع محدودیت های تولید از ابتدای اسفند آغاز شد.
دیناروند با تشریح شرایط خاص کشور و شیوع کروناویروس در ماه های اخیر اظهار کرد: با محدودیت زمانی تعیین شده، ناچار به انجام همزمان تعمیرات دو واحد در اوج بیماری کرونا در فروردین امسال شدیم که اقدامی جهادی و فداکارانه توسط پرسنل هر دو نیروگاه بود.
مدیرعامل نیروگاه شهید مفتح با اعلام رفع کامل محدودیت واحدها در دوره تعمیرات و تولید ۱۰۰۰ مگاوات در پیک روز و شب در هفته پایانی خردادماه، اقدامات انجام شده در این حوزه را اقدامی ارزشمند برشمرد که توانست عوارض و مشکلات استفاده از سوخت مایع در نیروگاه را که به محدودیت واحدها منجر شده بود، برطرف کند.
وی با اشاره به پایداری واحدهای نیروگاه و پایین بودن نرخ خروج اضطراری این مجموعه تصریح کرد: عملکرد نیروگاه در تابستان امسال و تولید مطمئن و پایدار توسط این نیروگاه می تواند مشارکت فعالی در کنترل فرکانس شبکه سراسری برق به ویژه در منطقه غرب کشور به همراه داشته باشد.
دیناروند هدفگذاری مجموعه را تولید مطمئن و پایدار در پیک تابستان و تحقق شعار سال که همان «جهش تولید» است، برشمرد و تأکید کرد: با همت و همدلی کارکنان پرتلاش نیروگاه های همدان و دورود تکرار موفقیت های گذشته دور از دسترس نیست.
به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهید مفتح، این شرکت مشتمل بر چهار واحد بخار ۲۵۰ مگاواتی در نیروگاه شهید مفتح همدان و سه واحد گازی ۳۰ مگاواتی در شهر دورود است که سال گذشته موفق به کسب رتبه یک ضریب اطمینان و نرخ انرژی قابل تولید و رتبه برتر کنترل فرکانس و رتبه دوم آمادگی تولید در ارزیابی های انجام شده شد.
فايل‌هاى مرتبط

ديدگاه‌ها

ارسال دیدگاه