• ایران
  • 1399/04/15
news-details
اخبار

مدیرکل دفتر فناوری نیروگاه‌ها اعلام کرد:
بومی‌سازی بیش از سه هزار قطعه نیروگاهی

تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر فناوری و بومی‌سازی نیروگاه‌های شرکت تولید نیروی برق حرارتی با بیان اینکه حدود ۹۰ درصد قطعات نیروگاهی ساخت داخل هستند، گفت: سال گذشته سه هزار و ۶۰۰ قطعه نیروگاهی در کشور بومی‌سازی شد.
به‌گزارش روز یکشنبه پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، ‌ «علی عیسی‌پور» افزود: عمده تجهیزات باقی‌مانده در این بخش مربوط به لوازم یدکی و قطعات داغ نیروگاهی است که از خارج تامین شده و بایستی در دوره تعمیرات اساسی تعویض شوند.
وی ادامه داد: تلاش می‌شود امسال ۸۰ درصد قطعات باقی‌مانده یدکی نیروگاه‌ها را بومی‌سازی کرده تا جمع کل قطعات ساخت داخل نیروگاه‌ها به ۹۸ درصد برسد.
مدیرکل دفتر فناوری و بومی‌سازی نیروگاه‌های شرکت تولید نیروی برق حرارتی با اشاره به تدوین شیوه‌نامه همکاری میان شرکت تولید برق حرارتی و پژوهشگاه نیرو، گفت: به منظور انجام طرح‌های تحقیقاتی حدود ۲۵ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده که ۱۰ میلیارد تومان از این رقم توسط پژوهشگاه‌ نیرو در اختیار دانشگاه‌ها قرار می‌گیرد تا طرح‌های تحقیقاتی مورد نیاز از سوی این مراکز علمی انجام شود.
عیسی‌پور گفت: ۷۴ پروژه تحقیقاتی اولویت‌دار شرکت امسال به پژوهشگاه نیرو ارسال شده است، در این میان حدود ۱۵ میلیارد تومان نیز اعتبار در نظر گرفته شده تا برخی از طرح‌های تحقیقاتی توسط پژوهشگاه نیرو انجام شود و یا با برگزاری مناقصه به شرکت‌های دانش‌بنیان واگذار شود.
مدیرکل دفتر فناوری و بومی‌سازی نیروگاه‌های شرکت تولید نیروی برق حرارتی ادامه داد: عمده‌ پروژه‌های تحقیقاتی شرکت، کاربردی هستند، از دیگر برنامه‌های شرکت اختصاص اعتبار برای پروژه‌های تحقیقاتی تقاضامحور است بر اساس برنامه جدید پروژه‌های مورد نیاز نیروگاه‌ها در این خصوص به شرکت مادرتخصصی اعلام خواهد شد و پس از تایید طرح برای اجرا به پژوهشگاه نیرو ابلاغ خواهد شد.
وی با اشاره به تدوین بانک اطلاعاتی پروژه‌های تحقیقاتی در شرکت، گفت: لیست پروژه‌های مصوب شده و تقاضامحور شرکت در این سامانه بارگذاری خواهد شد تا هر مرکز دانشگاهی در صورت توانایی انجام آن پروژه با مجموعه پژوهشگاه نیرو وارد مذاکره شود.
فايل‌هاى مرتبط

ديدگاه‌ها

ارسال دیدگاه