• ایران
  • 1399/09/03
news-details
اخبار

وزیر نیرو مطرح کرد:
موفقیت وزارت نیرو در تنوع بخشی به منابع مالی / تهاتر با بخش خصوصی

وزیر نیرو گفت: وزارت نیرو تا حدودی نسبت به گذشته موفق شده با منابع و ساز و کارها و روش‌های جدید، ظرفیت منابع مالی خود را افزایش دهد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت نیرو، رضا اردکانیان، در حاشیه آئین بهره‌برداری از ۱۵ پروژه صنعت برق استان تهران در چهاردهمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: چون دوره اجرای طرح‌های بزرگ بیش از یک سال مالی خواهد بود، همگی این طرح‌ها به نوعی در چرخه طرح‌های نیمه تمام هستند و آنچه امسال افتتاح می‌شود از سال‌های پیش شروع شده و یک‌سری طرح هم امسال شروع و سال‌های بعد به بهره‌برداری می‌رسد.
وی با تاکید بر اینکه بحث مهم ما تنوع بخشی به منابع مالی است، اظهار کرد: وزارت نیرو تا حدودی نسبت به گذشته موفق شده با منابع و ساز و کارها و روش‌های جدید، ظرفیت منابع مالی خود را افزایش دهد. وزارت نیرو زمانی تنها متکی به آنچه که در بودجه سالیانه برای این وزارتخانه در نظر گرفته می‌شد، بود؛ اما در این سال‌ها به منابع داخلی از محل فروش آب و برق متکی هستیم، بخشی از محل صادرات انرژی و بخشی دیگر نیز از محل ساز و کارهایی تأمین می‌شود که منابع خصوصی را جذب کار می‌کنیم.
وزیر نیرو افزود: برای تکمیل طرح‌ها، ساز و کارهایی هم در قانون بودجه برای تهاترها و عرضه طرح‌ها به بخش خصوصی در اختیار ما گذاشته شده که امید است با فعال‌تر کردن این ساز و کارها به تکمیل طرح‌ها سرعت ببخشیم. خوشبختانه طرح‌های نیمه تمامی که به این شکل تعطیل شده باشد وجود ندارند، مگر این که تغییراتی در اثر مطالعات و محاسبات مربوط به شرایط زیست محیطی آنها پیش آمده باشد.
این مقام مسؤول درباره رمزارزها هم گفت: اصل موضوع روشن است؛ هیئت وزیران مصوبه‌ای را برای چگونگی استفاده از این شرایط تصویب کردند و در میان دست اندرکاران استخراج رمز ارزها، تقسیم کاری بین دستگاه‌ها شده و وزارت صمت مسئولیت صدور مجوز را دارد؛ وزارت نیرو هم وقتی مجوز صادر شده باشد نسبت به ارائه خدمت اقدام می‌کند.
به گفته اردکانیان مانند هر کار دیگری که نیاز به مجوز دارد این کار هم نیاز به مجوز دارد و با کسی که بدون مجوز و خارج از عرف اقدام کند برخورد می‌شود. این که توانیر پاداشی را برای اطلاع‌رسانی در مواردی که ضوابط اعلام نشده تعیین کرده، به دلیل اهمیت وضعیت برق در تابستان بویژه در شرایط کرونایی است.
فايل‌هاى مرتبط

ديدگاه‌ها

ارسال دیدگاه