• ایران
  • 1399/09/03
news-details
اخبار

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای استان:
خاموشی‌های کوتاه‌مدت خوزستان، ناخواسته‌اند

ایسنا/خوزستان مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: خوزستان در توسعه زیرساخت‌های برق به یک کارگاه سازندگی تبدیل شده بود اما با اعمال تحریم‌ها، نوسان قیمت ارز و بیماری کرونا، روند نوسازی دچار مشکلاتی شده است.
محمود دشت‌بزرگ در گفت‌وگو با ایسنا، با ارائه گزارشی از وضعیت صنعت برق استان خوزستان اظهار کرد: با وجود اینکه در چند ماه گذشته بیماری کرونا باعث کند شدن روند فعالیت‌ها شده بود اما نیروهای صنعت برق همانند کادر درمان در آمادگی کامل بودند و این امر موجب شد که در بحث برق‌رسانی به شهروندان خللی وارد نشود.
وی افزود: با وجود همه اقدامات انجام‌شده، خاموشی‌های ناخواسته کوتاه‌مدتی نیز در شبکه رخ داده است که به دلیل دماهای بالای ۵۰ درجه و ماندگاری دو هفته‌ای آن در استان خوزستان و مصرف بالای برق بوده که باعث آسیب به تجهیزات شده است.
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: شبکه برق استان قدیمی و فرسوده است و کار نوسازی و افزایش ظرفیت شبکه برق در خوزستان از سال‌های قبل شروع شده و هم اکنون در حال انجام است. خوزستان در توسعه زیرساخت‌های برق به یک کارگاه سازندگی تبدیل شده بود اما با اعمال تحریم‌ها، نوسان قیمت ارز و بیماری کرونا، روند نوسازی دچار مشکلاتی شده است.
دشت‌بزرگ بیان کرد: بیماری کرونا و تعطیل شدن فعالیت‌ها در کشور یکی دیگر از دلایل اصلی وقفه در اتمام پروژه‌های اولویت‌دار شرکت برق منطقه‌ای خوزستان برای تابستان ۹۹ بوده است.
وی افزود: مساله دیگر معارضین و نبود زمین برای ساخت پست‌های برق به ویژه در شهر اهواز است؛ به طور مثال پست ۴۰۰ نیاکی که می‌تواند برق شهر اهواز را پایدار کند و همه اقدامات اولیه آن انجام شده است، چند سال است که معطل تامین زمین مانده و حتی دستگاه‌های دولتی که زمین در اختیار دارند به اندازه کافی همکاری نمی‌کنند.
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: محدودیت‌هایی وجود دارد و صنعت برق نیز متاثر از وضعیت کلی کشور دچار مشکلاتی شده است اما تلاش انجام می‌شود که شهروندان از بابت تامین برق نگرانی نداشته باشند.
دشت‌بزرگ در پایان با تبریک روز خبرنگار (۱۷مردادماه) بیان کرد: فعالین عرصه رسانه، پل ارتباطی سازمان‌ها با مردم هستند و ضمن انعکاس اخبار و دستاوردهای بخش‌های مختلف، نقش سخنگوی مردم را نیز بر عهده دارند و کم و کاستی‌ها را اطلاع‌رسانی می‌کنند.
وی افزود: در سالیان اخیر بحث مدیریت مصرف یکی از راهبردهای اساسی صنعت برق کشور بوده است و نقش کلیدی در این مساله را رسانه‌ها بر عهده داشته‌اند و همکاری رسانه‌های خوزستان با شرکت برق باعث شده که استان خوزستان رتبه اول مدیریت مصرف در کشور را کسب کند.
فايل‌هاى مرتبط

ديدگاه‌ها

ارسال دیدگاه