• ایران
  • 1399/09/03
news-details
اخبار


افزایش عرضه برق به صنایع در دولت های تدبیر و امید

تهران -ایرنا- میزان عرضه برق به بخش صنایع پارسال نسبت به سال ۹۷ از رشد ۶.۸ درصدی براساس آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت برخودار شد که نشان از تلاش دولت برای رونق بخشیدن به فعالیت های صنعتی در کشور است.
میزان مصرف برق مشترکان صنعتی براساس آخرین گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت که مورد بررسی خبرنگار اقتصادی ایرنا قرار گرفت در سال ۱۳۹۷ بوسیله شبکه سراسری ۸۸ میلیون مگاوات ساعت بوده که این میزان در سال ۹۸ به ۹۴.۵ میلیون مگاوات ساعت افزایش یافت.
میزان مصرف برق مشترکان صنعتی بزرگ در سطح شرکت های برق منطقه ای درسال ۱۳۹۷ بالغ بر ۴۷ میلیون و ۷۴۹ هزار و ۶۰۰ مگاوات ساعت بوده که این میزان در سال ۹۸ به رقم ۴۹ میلیون و ۹۴۳ هزار و ۸۱۴ مگاوات ساعت رسید که نشان دهنده رشد ۴.۶درصدی در مصرف برق است.
رشد مصرف برق در بخش مولد کشور بیانگر آن است که برق در نقطه درست خود با رشد روبرو شده و در مجموع بیانگر رونق تولید در کشور و افزایش سرانه ناخالص ملی است.
بررسی گزارش وضعیت مصرف برق شرکت مدیریت شبکه برق ایران نیز نشان می دهد روز ۱۳ مردادماه امسال و در ساعت ۲۱ و۱۴ دقیقه میزان مصرف برق بخش صنایع به پنج هزار و ۱۸۵ مگاوات رسیده که نشان از رونق فعالیت های صنعتی در کشورمان با وجود بیماری کرونا است.
«رضا اردکانیان» وزیر نیرو در روزهای گذشته با اشاره به حفظ رشد اوج بار در دو سال گذشته به میزان یک درصد گفت: حفظ این میزان رشد در این سه سال متوالی صنعت برق و مدیریت عالی کشور را به این نتیجه خواهد رساند که می‌توان رشد بار بیش از حدود یک درصد نداشته باشیم و در عین حال عرضه انرژی بیشتر باشد.
اردکانیان گفت: امسال بیش از ۱۰ درصد نسبت به سال گذشته انرژی عرضه شد که این میزان برای کشاورزی ۴.۵ درصد و به‌طور متوسط چهار درصد بود.
فايل‌هاى مرتبط

ديدگاه‌ها

ارسال دیدگاه