• ایران
  • 1399/09/06
news-details
اخبار

عضو هیات رئیسه مجلس خبر داد؛
بررسی راهکارهای تامین برق موردنیاز شهرک های صنعتی

عضو هیات رئیسه مجلس از بررسی راهکارهای تامین برق مورد نیاز شهرک‌های صنعتی خبر داد.
سیدمحسن دهنوی عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست عصر دوشنبه،3شهریورماه خود به حضور مدیرعامل توانیر، نمایندگان وزارت نیرو، رئیس شهرک‌های صنعتی و مدیرکل شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران در این جلسه اشاره کرد.

45 هزار واحد تولیدی و صنعتی در شهرک‌های صنعتی مستقر هستند
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بخش عمده‌ای از تولید کشور در شهرک‌های صنعتی قرار دارد، افزود: از آنجایی که در حال حاضر 45 هزار واحد تولیدی و صنعتی در این شهرک‌ها مستقر هستند و یکی از اصلی‌ترین نیازهای این واحدها، کمبود برق است، جلسه امروز تشکیل شد.
وی اضافه کرد: هرچند اقدامات مناسبی برای تامین برق موردنیاز واحدهای تولیدی انجام شده اما هنوز مشکلات این واحدها پابرجا است به همین دلیل در جلسه امروز راهکارهای تامین برق شهرک‌های صنعتی که با مشکل کمبود برق روبه رو هستند، مورد بررسی قرار گرفت.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به بررسی ویژه مشکل کمبود برق برخی شهرک‌های صنعتی در نشست امروز، ادامه داد: مقرر شد؛ مشکلات موجود در قالب تفاهم‌نامه‌هایی میان شهرک‌های صنعتی و وزارت نیرو برطرف شود.

مجلس آماده کمک برای رفع مشکلات شهرک های صنعتی است
این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه مجلس نیز برای رفع مشکلات شهرک های صنعتی آماده است، تصریح کرد: از آنجایی که شهرک صنعتی عباس آباد یکی از مهم‌ترین شهرک‌های صنعتی استان تهران است، مقرر شد در کوتاه مدت کمبود برق آن تامین شود؛ این شهرک به پُست برق 400 مگاواتی نیاز دارد که در نشست امروز قرار شد توسط طرفین راه اندازی شود.
عضو هیات رئیسه مجلس درباره راهکار رفع مشکل برق سایر شهرک‌های صنعتی نیز گفت: در جلسه امروز مقرر شد؛ در قالب تفاهم نامه‌ای میان توانیر و شهرک‌های صنعتی با حمایت مجلس راهکارهای جبران کمبود برق این شهرک ها احصاء و برنامه ریزی لازم برای حل آن پیش بینی شود.
فايل‌هاى مرتبط

ديدگاه‌ها

ارسال دیدگاه