• ایران
  • 1399/09/06
news-details
اخبار

واحد شماره چهار بخار نیروگاه شهید رجایی برای انجام تعمیرات اساسی از شبکه سراسری خارج شد.
واحد بخار نیروگاه شهیدرجایی برای تعمیرات از مدار خارج شد

به گزارش پایگاه خبری برق حرارتی، با شروع فعالیت‌های تعمیراتی واحدهای سیزده گانه نیروگاه شهیدرجایی، واحد شماره چهار بخاری مجموعه با توان نامی 250 مگاوات برای انجام تعمیرات اساسی از مدار تولید خارج شد.
تعمیرات اساسی توربین های HP, IP و LP ، تعمیر والوهای اصلی و هیدرولیک، تعویض بخشی از لوله های فاینال سوپرهیتر فاینال ری‌هیت، تعویض بسکت های میانی و سرد ایرهیترها، اورهال مشعل های سوخت، درام، بازسازی و تعویض سیل های رادیالی ایرهیترها، همچنین تعمیرات اساسی دمپرهای دستی، موتوری و کنترلی، اورهال انواع والوهای معیوب و نیز تعمیرات اساسی تعدادی از الکتروموتورها، پمپ‌ها و فن ها 6/6 کیلوولت مکانیک، بخشی از فعالیت‌های حوزه مکانیک است که با خروج این واحد از شبکه سراسری، برنامه‌های آن عملیاتی شده است.
در این دوره از فعالیت‌ها، تعمیرات اساسی ژنراتور و سیستم تحریک، بازدید از ترانسفور ماتورها، تعمیرات اساسی تعدادی از الکتروموتورهای 6/6 کیلوولت و 400 ولت، بازدید و سرویس کاری بریکرها و رله های 6/6 کیلوولت و 400 ولت، بازدید از باس بار ها، شارژرها و باتری ها، دیگر اقداماتی است که از سوی متخصصان امور تعمیرات الکتریک انجام می‌شود.
همچنین تست و تنظیم تجهیزات ابزار دقیقی، بازدید و سرویس انواع گیج‌ها، نشان دهنده‌ها، سوییچ‌ها، ترانسیمیترها، کنترلرها، آنالایزر ها و... از فعالیت‌های امور تعمیرات ابزار دقیق است که در بازه زمانی فعالیت‌های تعمیراتی این دوره انجام می‌شود.
نکته قابل توجه در اجرای این دوره برنامه‌های تعمیراتی، انجام آن از سوی کارکنان و متخصصان این نیروگاه است که با استفاده از ظرفیت‌های موجود و با تکیه بر تجربه و تخصص داخلی اجرا خواهد شد.
فايل‌هاى مرتبط

ديدگاه‌ها

ارسال دیدگاه