• ایران
  • 1399/12/11
news-details
اخبار


ساخت نیروگاه ۱۰ مگاواتی خورشیدی کاشان آغاز شد

کاشان - ایرنا - ساخت نیروگاه ۱۰ مگاواتی برق خورشیدی کاشان در جاده بزرک از توابع این شهرستان روز شنبه در آیینی با حضور همایون حائری معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی آغاز شد.
به گزارش ایرنا، مدیر امور برق کاشان در این خصوص به خبرنگاران گفت: نیروگاه ۱۰ مگاواتی خورشیدی این شهرستان که یکی از بزرگترین نیروگاه‌های خورشیدی کشور است در زمینی به مساحت ۲۰ هکتار ساخته خواهد شد.
علیرضا عرب‌بیگی افزود: بخش خصوصی برای ساخت نیروگاه ۱۰ مگاواتی کاشان ۶ و نیم میلیون دلار سرمایه‌گذاری خواهد کرد.
وی همچنین از بهره‌برداری دیسپاچینگ (مرکز کنترل عملیات) شمال استان اصفهان برای کنترل حادثه و اتفاق‌های برق شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل با حضور معاون وزیر نیرو خبر داد و اضافه کرد: در آینده بسیار نزدیک شهرستان‌های اردستان و نطنز هم به این مرکز افزوده می‌شود.
مدیر امور برق کاشان ادامه داد: ساختمان اداره برق واقع در خیابان شهید رجایی این شهر برای استقرار سه نوبت همکاران دیسپاچینگ در شمال استان اصفهان در نظر گرفته شده است.
به گفته وی، مرکز پایش خدمات غیرحضوری برق کاشان نیز امروز با هدف ارایه خدمات غیرحضوری شمال استان شامل شهرستان‌های کاشان، آران و بیدگل، اردستان و نطنز پیگیر درخواست‌های مشترکان از اپلیکیشن برق من با چهار نفر اپراتور هم با حضور معاون وزیر برق به بهره‌برداری می‌رسد.
بیش از ۱۹۰ هزار مشترک برق در شهرستان کاشان وجود دارد که از این شمار، افزون بر ۱۵۱ هزار خانگی، ۲۳ هزار تجاری، ۶ هزار عمومی، ۲ هزار صنعتی و یک هزار در بخش کشاورزی هستند.
شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۴ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.
فايل‌هاى مرتبط

ديدگاه‌ها

ارسال دیدگاه