• ایران
  • 1400/09/14
news-details
اخبار

در جلسه هیات‌مدیره سندیکا مطرح شد؛
نگرانی از تداوم سیاست‌های گذشته در صنعت برق

نشست هیات‌مدیره سندیکا روز شنبه هفدهم مهر ماه با حضور اعضا به‌صورت حضوری-مجازی برگزار شد.
در ابتدای این نشست مهندس پرویز غیاث‌الدین دبیر سندیکا گزارشی در باره فرایند تهیه و رویکرد موضوعی ویژه‌نامه سندیکا که به مناسبت آغاز به کار دولت سیزدهم تهیه شده بود و دامنه توزیع آن ارائه کرد.
وی با بیان این که در این ویژه‌نامه ضمن پرداختن به علل و عوامل اصلی بروز بحران خاموشی و کمبود برق، به‌ویژه در تابستان گذشته، راه حل‌های خروج از مشکلات موجود نیز مطرح شده است، افزود: از آنجایی که مطالب این ویژه‌نامه می‌تواند مورد استفاده سیاست‌گذاران حوزه انرژی، خصوصا برق، قرار گیرد، دامنه توزیع آن را گسترش دادیم و تقریبا برای همه دستگاه‌ها، سازمان‌ها و رسانه‌های ذی‌ربط با نامه اختصاصی ارسال شد.
دبیر سندیکا همچنین به بازتاب مطالب ویژه‌نامه در رسانه‌های گروهی اشاره کرد و گفت: پس از ارسال نسخه‌هایی از ویژه‌نامه به رسانه‌های گروهی، شمار قابل توجهی از روزنامه‌های کثیرالانتشار و خبرگزاری‌ها به بازنشر مطالب ویژه‌نامه پرداختند؛ به‌طوری که طی چند روز گذشته تاکنون نزدیک به بیست خبرگزاری و روزنامه، مقالات و مطالب ویژه‌نامه را به خاطر جذابیت و اهمیت آن‌ها چاپ و منتشر کرده‌اند و پیش‌بینی می‌شود این روند ادامه داشته باشد.
در ادامه اعضای هیات‌مدیره سندیکا با بحث و تبادل نظر در باره رویکرد وزارت نیرو در بخش برق در دولت جدید و اظهار امیدواری از این که سیاست‌های گذشته وزارت نیرو در حوزه صنعت برق تغییر کند، از احتمال تداوم رویکردهای دولت قبل که موجب بروز بحران در صنعت برق شده است، ابراز نگرانی کردند.
هیات‌مدیره سندیکا ضمن تاکید بر تعامل با وزارت نیرو برای حل مشکلات موجود در بخش خصوصی تولیدکننده برق، برگزاری ملاقات حضوری با وزیر نیرو را زمینه‌ساز هم‌افزایی و حل مشکلات موجود دانستند.
گفتنی است بیش از یک ماه قبل سندیکا طی نامه‌ای، از وزیر نیرو درخواست ملاقات حضوری کرده که تاکنون پاسخی دریافت نداشته است. این در حالی است که همکاری با بخش خصوصی فعال در صنعت برق از اولویت‌های وزارت نیرو در دوران جدید عنوان شده است.
فايل‌هاى مرتبط

ديدگاه‌ها

ارسال دیدگاه