• ایران
  • 1401/11/19
news-details
اخبار

درخواست سندیکا از شرکت‌های عضو؛
گزارش تحمیل هزینه‌های سوخت پشتیبان اعلام شود

دبیر سندیکای شرکت‌های تولید‌کننده برق طی نامه‌ای از شرکت‌های عضو درخواست کرد، چنانچه استفاده از سوخت پشتیبان موجب تحمیل هزینه به عنوان مثال (هزینه تعمیرات کوتاه مدت و زودتراز موعد) به نیروگاه می شود مراتب را تا نیمه آذر ماه جاری به سندیکا اعلام کنند.
این درخواست سندیکا به دنبال ایجاد محدودیت سوخت توسط وزارت نفت برای نیروگاه‌ها و پیرو تهیه پیش‌نویس" رویه مدیریت مصرف سوخت نیروگاه‌ها در آرایش تولید نیروگاهی بازار برق" توسط شرکت مدیریت شبکه و درجهت دفاع از حقوق شرکت های عضوصورت گرفته است.
همچنین مهندس غیاث الدین در نامه جداگانه دیگری به معاون بازار برق شرکت مدیریت شبکه برق ایران با اشاره به بررسی موضوع در کارگروه تخصصی سوخت سندیکا تاکید کرده است، شرایط محدودیت سوخت با این پیش فرض تعریف شده است که هزینه اضافه ای برای نیروگاه‌ها ایجاد نشود. لذا با توجه به این که نهادی که سوخت را محدود کرده است وزارت نفت است، از این رو نیروگاه نباید متحمل این هزینه اضافی شود.
در بخش دیگری از این نامه تصریح شده است، شرکت مدیریت شبکه با محاسبه هزینه ها در دو حالت های غیر محدود و محدوده سوخت، مابه‌التفاوت آن از وزارت نفت دریافت و به نیروگاه‌ها پرداخت شود.
فايل‌هاى مرتبط

ديدگاه‌ها

ارسال دیدگاه