• ایران
  • 1403/02/04
news-details
اخبار


آیین‌نامه اجرایی ماده واحده قانون بودجه با موضوع تهاتر ابلاغ شد

آیین‌نامه اجرایی جزء (2) بند (ث) تبصره (6) ماده واحده قانون بودجه سال 1402 کل کشور، با موضوع تعیین سازوکارهای تهاتر بدهی‌ دستگاه‌های دولتی و... در 10 ماده و تبصره‌های آن، پس از تصویب در هیات وزیران ابلاغ شد.
در یکی از مواد این مصوبه آمده است: «به وزارت امور اقتصاد و دارایی اجازه داده شده است که نسبت به تسویه بدهی‌های دولت از طریق صدور اسناد خزانه دوم تا مبلغ پنجاه هزار میلیارد ریال اقدام کند» و در تبصره‌های ذیل آن تعیین شده که نیمی از این مبلغ برای تهاتر بدهی اشخاص حقیقی و حقوقی خصوصی و تعاونی و باقی‌مانده مبلغ مذکور برای تهاتر بدهی‌های نهادهای مختلفی از جمله شرکت‌های تابعه وزارت نیرو و وزارت نفت با اولویت مطالبات حسابرسی‌شده و قطعی سازمان تامین اجتماعی به مصرف می‌رسد.
همچنین در بخش‌ دیگری از این مصوبه، با اشاره به آن که «مرجع رسیدگی و تایید اقلام بدهی دولت به اشخاص متقاضی این آیین‌نامه در چارچوب دستورالعمل بند (م) تبصره (5) ماده واحده قانون بودجه سال 1402 کل کشور تعیین می‌شود» تصریح شده است که فرآیندها و روش صدور اسناد تسویه خزانه نوع دوم نیز توسط وزارت امور اقتصاد و دارایی تعیین و مشخص خواهد شد.
برای مشاهده متن کامل این مصوبه روی فایل زیر کلیک کنید.
فايل‌هاى مرتبط

ديدگاه‌ها

ارسال دیدگاه