• ایران
  • 1399/09/06
news-details
اخبار


نداشتن خاموشی برق در زنجان منوط به مدیریت مصرف است

زنجان - ایرنا - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان گفت: نداشتن خاموشی برق در تابستان امسال منوط به مدیریت مصرف و رعایت الگوی مصرف مشترکان صنعتی، تجاری، اداری، عمومی و تجاری استان است.
علیرضا علیزاده روز یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه افزود: برق امروزه لازمه زندگی جاری است که با هزینه های کلان در جامعه تامین و خدمات رسانی برای مشترکان در بخش‌های مختلف انجام می‌شود.
وی با بیان اینکه کشور رتبه نخست در خاورمیانه و رتبه چهاردهم جهان در صنعت برق را دارد، اظهار داشت: زیرساخت اصلی تولید و توسعه در جامعه افتخاری برای ایران است. مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان گفت: صنعت برق از چهار حلقه در بخش های مختلف از تولید تا توزیع دارد که تولید در بخش نیروگاه‌ها، صنایع تولیدی و سوخت‌های فسیلی، تولید انرژی‌های تجدیدپذیر و نو، بسیار حساس است که این بخش پُرهزینه ترین بخش‌ها است و احداث یک واحد نیز هزینه های بسیاری دارد.
علیزاده، انتقال و فوق توزیع انرژی را حلقه دوم دانست و ادامه داد: حلقه سوم توانیر توزیع انرژی برق در داخل شهرها و روستاهای استان برای همه مشترکان است. وی مرحله چهارم را مدیریت مصرف به سمت تقاضا محوری دانست و افزود: باید این مهم محقق شود تا از داشته ها و ظرفیت های موجود به نحو مطلوبی استفاده شده تا انرژی برق برای ۵۷۷ هزار و ۸۵۵ مشترک را تغذیه کنیم.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان گفت: سال گذشته سه هزار و ۵۱۲ مگاوات ساعت برق برای مشترکان این استان فروختیم.
علیزاده با تاکید بر اینکه در سطح استان در بخش صنعتی نیز ۷۶۰ کیلووات ساعت برق فروختیم یادآوری کرد: این مهم گویای شاخص تولید و پویایی این بخش است که این استان در سطح کشور مصرف متوسطی را دارد. به گفته وی، شرکت‌ نیروی برق در استان زنجان ۱۴ هزار و ۳۱۷ کیلومتر شبکه توزیع دارد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان، با بیان اینکه مشترکان خانگی ۸۰ درصد کل مشترکان استان را تشکیل می دهند، گفت: این بخش ۱۸ درصد مصرف انرژی برق استان را بخود اختصاص داده است. علیزاده اضافه کرد: تجاری و عمومی هر کدام پنج درصد مصرف کل انرژی استان زنجان را دارند.
وی میزان مصرف بخش کشاورزی را ۱۹ درصد کل انرژی برق استان زنجان بیان کرد و افزود: بخش صنعتی ۵۲ درصد انرژی را مصرف می کند که تعرفه مولد و کسب ثروت برای استان به شمار می رود.
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان گفت: بیشترین تولید و ظرفیت برق صرف موارد مولد و تولید شود که این مهم برای استان شاخص است. علیزاده به پیک تابستان اشاره کرد و افزود: تابستان امسال با همکاری مشترکان پیک بدون خاموشی را سپری می کنیم. وی تاکید کرد: ساعت طلایی مدیریت مصرف انرژی برق استان از ساعت ۱۳ تا ۱۷ بعدازظهر و ۲۰ تا ۲۲ شب تا ۱۵ شهریور می باشد. وی ادامه داد: مشترکانی که اقدام به رعایت مدیریت مصرف برق در پیک تابستان کنند از بسته های تشویقی شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان بهره مند می شوند.
فايل‌هاى مرتبط

ديدگاه‌ها

ارسال دیدگاه