• ایران
  • 1400/07/26
بازتاب رسانه‌ای اقدامات و فعالیت‌های تولیدکنندگان برق در دوران کرونا
مصاحبه و گزارش‌های ویژه

بازتاب رسانه‌ای اقدامات و فعالیت‌های تولیدکنندگان برق در دوران کرونا

برنامه‌ای رادیویی با عنوان «رزمایش همدلی» از شبکه رادیو اقتصاد بعدازظهر پنجشنبه بیست‌وپنجم اردیبهشت ماه دقایقی به‌صورت تلفنی میزبان دکتر فریدالدین معصومی مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری برق و انرژی غدیر بود.
وی در این مصاحبه کوتاه به بیان بخشی از فعالیت‌های تلاشگرانه نیروگاه‌ها در دوران بحران کرونا پرداخت.
در ابتدای این مصاحبه مجری برنامه ضمن اشاره به خدمات‌رسانی کادر درمان کشور، خاطر نشان کرد: تولیدکنندگان برق نیز با وجود شرایط اکنون همچنان مداوم و خستگی‌ناپذیر در کنار کادر درمانی به فعالیت شبانه‌روزی خود ادامه دادند و شاید حتی با تلاش بیشتر خدمت‌‌رسانی کردند.
در ادامه، دکتر معصومی تصریح کرد: پرسنل نیروگاهی از مجموعه افرادی بودند که با تمام محدودیت‌هایی که برای ترددشان در بخش‌های مختلف نیروگاه‌ها از جمله رستوران‌ها و .... وجود داشت کار را بی‌وقفه ادامه دادند. تلاشگران حوزه نیروگاهی کشور اعم از بخش خصوصی و دولتی رسالت اصلی خود را که تولید برق پایدار بوده است، به خوبی در طی این مدت انجام دادند.
وی افزود: به عنوان نمونه ، پرسنل نیروگاه گیلان طی چند هفته بی‌وقفه کار کردند و با وجود آنکه تردد بین استانی با مشکل روبرو شده بود، وظیفه تولید برق به خوبی انجام شد. علاوه بر این در مواردی چون نیروگاه قشم هم که در حال احداث هستند نیز با توجه به نقشی که با ورود در مدار برای جلوگیری از بروز خاموشی در تابستان دارند، فعالیت ساخت‌وساز با همه مشکلات و محدودیت‌های آن ادامه یافت تا در تابستان با مشکل خاموشی مواجه نشویم.
مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری برق و انرژی غدیر ضمن اشاره به حصول این مهم به‌عنوان رسالت اصلی تولیدکنندگان برق عنوان داشت: البته در این مدت برای توزیع ماسک و تولید و توزیع مواد ضد عفونی‌کننده هم فعالیت‌هایی از سوی نیروگاه‌ها انجام شد. این اقدامات هم برای پرسنل نیروگاهی و هم برای مردمی که در مناطق اطراف نیروگاه‌ها سکونت داشتند صورت گرفت، تا بتوانیم به سهم خود از شیوع ویروس کرونا جلوگیری کنیم.
دکتر معصومی در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به مجموع این اقدامات می‌توان گفت، نیروگاه‌های کشور از جمله بخش‌های سرافراز دراین برهه بودند که توفیق داشتند با وجود محدودیت‌هایی که با آن روبه‌رو شدند، موفق عمل کنند.
فايل‌هاى مرتبط