• ایران
  • 1400/03/29
news-details
اخبار

مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق نکا:
واحدهای گازی نیروگاه برق "نکا" گازوئیل‌سوز شد

مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق نکا از بهره‌برداری پروژه گازوئیل سوز کردن واحدهای گازی برای نخستین بار در واحد ۲ گازی نیروگاه شهید سلیمی "نکا" خبر داد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محسن نعمتی" با بیان اینکه واحدهای گازی این نیروگاه در سال ۱۳۶۹ نصب و به بهره برداری رسیده، اظهارکرد: به دلیل نصب نکردن تجهیزات سوخت جایگزین از ابتدای بهره برداری تاکنون در ایام سرد سال با افزایش مصارف مشترکان بخش خانگی و در اولویت بودن تأمین نیاز بخش خانگی به صنعت، این واحدها با چالش اساسی عدم تخصیص سهمیه سوخت گاز مواجه می‌شدند.
وی افزود: برای برطرف کردن این مشکل ایجاد بستر لازم جهت استفاده از سوخت جایگزین به شدت احساس می‌شد که به همین جهت پروژه گازوئیل سوز کردن واحدهای گازی با ساخت و تأمین قطعات و اصلاح برنامه های سیستم به بهره برداری رسید.
مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق نکا با اشاره به اینکه پس از اتمام فعالیت‌های عملیاتی و اصلاح برنامه‌ها، چندین مرحله تست و کامیشنینگ تجهیزات بر اساس دستورالعمل شرکت سازنده در زمان تعمیرات و خارج بودن واحدها از مدار انجام شده بود، تصریح کرد: بهره برداری عملی از گازوئیل و تغییر سوخت از حالت گاز به گازوئیل و بالعکس در حین بهره برداری واحدها برای نخستین بار در واحد ۲ گازی با موفقیت انجام شد.
وی گفت: بلوک سیکل ترکیبی نیروگاه شهید سلیمی "نکا" شامل دو واحد گازی با ظرفیت هرکدام ۱۳۷.۶ مگاوات، یک واحد بخاربا ظرفیت ۱۶۰ مگاوات و دو واحد توربین انبساطی با ظرفیت هرکدام ۹.۴ مگاوات است.
فايل‌هاى مرتبط

ديدگاه‌ها

ارسال دیدگاه