• ایران
  • 1400/03/29
news-details
اخبار

مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق تهران:
مصرف مازوت نیروگاه‌های تهران به صفر رسیده است

مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق تهران گفت: در حال حاضر هیچ یک از نیروگاه‌های حرارتی استان تهران از مازوت مصرف نمی‌کنند و سوخت اصلی آن‌ها توسط گاز طبیعی تامین می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری برق حرارتی، یعقوب روحی با اعلام این خبر افزود: هم اکنون سوخت اصلی سه نیروگاه دولتی تهران(بعثت، ری و طرشت) گاز طبیعی بوده و تنها طی ایام محدودی از سال در نیروگاه ری به دلیل محدودیت تامین سوخت گاز و برای حفظ پایداری شبکه و عدم اعمال خاموشی ناخواسته از سوخت گازوئیل آن هم در حجم محدود استفاده می‌شود.
وی ادامه داد: در چند سال گذشته با توجه به تعامل و همکاری همه جانبه نیروگاه‌های منطقه تهران با سازمان محیط زیست و در راستای رعایت الزامات زیست محیطی، استفاده از سوخت مازوت در چرخه تولید نیروگاه بعثت نیز حذف شده است و با هماهنگی‌های صورت گرفته به جهت ضرورت تامین برق مورد نیاز منطقه جنوب شهر تهران سوخت گاز به این نیروگاه تخصیص می‌یابد.
مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق تهران یادآور شد: علاوه بر اقدامات صورت گرفته به منظور بهبود آلایندگی نیروگاه بعثت، برای اولین بار در منطقه خاورمیانه سیستم استحصال گاز co2 (گاز گلخانه‌ای) از اگزوز واحدهای بخار در این نیروگاه نصب شده است که با استفاده از این سیستم، گاز co2 از اگزوز واحدها جذب و از انتشار آن به محیط زیست جلوگیری می‌شود.
روحی تاکید کرد: همچنین در راستای الزامات قانونی و تکالیف تعیین شده در جهت بهبود راندمان و تولید برق سبز(سازگار با محیط زیست) پروژه جایگزینی واحدهای فرسوده نیروگاه طرشت و ری در دستور کار قرار گرفته است که با توجه به نصب واحدهای جدید با تکنولوژی روز دنیا و بهبود راندمان این نیروگاه‌ها شاهد کاهش قابل توجهی در مصرف سوخت آن‌ها خواهیم بود.
مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق تهران اضافه کرد: علاوه بر نیروگاه‌های دولتی یاد شده، سوخت اصلی دو نیروگاه خصوصی سیکل ترکیبی شهدای پاکدشت و پرند نیز گاز طبیعی بوده و در شرایط قطع سوخت گاز به صورت محدود از سوخت گازوئیل به عنوان سوخت پشتیبان استفاده می‌کنند و با توجه به تکنولوژی واحدهای نصب شده قابلیت استفاده از سوخت مازوت در این نیروگاه‌ها وجود ندارد.
روحی در پایان خاطرنشان کرد: نیروگاه‌های منطقه تهران همکاری همه جانبه‌ای با سازمان محیط زیست در جهت اعلام روزانه سوخت مصرفی، ارسال سیگنال‌های آنالیز دود دود‌کش‌ها و بازدید کارشناسان داشته و دارد.
فايل‌هاى مرتبط

ديدگاه‌ها

ارسال دیدگاه