• ایران
  • 1400/03/29
news-details
اخبار


سخت‌ترین سال صنعت برق را سپری کردیم

مدیرعامل توانیر، سال 99 را سخت‌ترین سال صنعت برق دانست و گفت: امسال با توجه به گرمای شدید و مداوم، شرایط کرونایی، زمستان سردی که با کمبود سوخت نیروگاهی همراه بود و کمبود منابع مالی، سخت‌ترین سال صنعت برق با سربلندی سپری شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محمدحسن متولی‌زاده" در مراسم افتتاحيه هشتمين كنفرانس منطقه‌اي سيرد که با حضور معاون وزير نيرو در امور برق و انرژي برگزار شد، با اشاره به رشد میانگین 7 درصدی پیک مصرف در سال‌های گذشته، افزود: با تلاش‌های صورت گرفته این روند متوقف و رشد پیک در دو سال متوالی به یک درصد محدود شد که همین موضوع باعث حفظ سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته، افزایش راندمان و کاهش هزینه‌های کشور شده است.
متولی‌زاده اظهار کرد: این اقدام باعث شد تا از سرمایه‌گذاری انجام شده و انرژی اولیه بیشتر استفاده کنیم.
وی همچنین به برنامه‌ریزی و نظم دهی به پروژه‌های صنعت برق اشاره کرد و گفت: این پروژه‌ها در قالب پویش #هرهفته_الف_ب_ایران نظم یافت و در بخش پروژه‌های سازوکاری نیز، صنعت برق با راه‌اندازی مرکز پایش، پیشتاز بود.
مدیرعامل توانیر از کاهش تلفات برق به عنوان یکی از مهمترین فعالیت‌ها و عملکردهای صنعت برق یاد کرد و گفت: این اقدام به تنهایی باعث کاهش بیش از 50 هزار میلیارد تومانی هزینه‌های کشور شده است.
مدیرعامل توانیر همچنین از پرسنل و همکاران صنعت برق خواست با تمرکز بر دو محور فعالیت‌های انجام شده و دستاوردهای حاصل شده، با هدف مستندسازی فعالیت‌ها و نیازهای صنعت برق که یکی از مهمترین آنها مدیریت انرژی است، در کنفرانس‌های بین‌المللی و علمی حضور یافته و به تبادل تجربه بپردازند.
وی خاطرنشان کرد: به عنوان یکی از کشورهایی که بیشترین میزان یارانه انرژی را پرداخت می‌کنیم، نیازمند پرداختن و توجه بیشتر به این موضوع هستیم.
متولی‌زاده در عین حال به ظرفیت‌های در نظر گرفته شده در بودجه 1400 پرداخت و از مدیران استانی خواست تا با بهره‌گیری از پتانسیل‌های موجود، در زمینه کاهش تلفات، مدیریت بار و کاهش پیک اقدام کنند.
فايل‌هاى مرتبط

ديدگاه‌ها

ارسال دیدگاه