• ایران
  • 1400/03/29
news-details
اخبار

در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛
کسری ۳ هزار مگاواتی تولید برق در تهران

مجری طرح‌های نیروگاهی سیکل ترکیبی برق حرارتی گفت: در حال حاضر با کسری ۳ هزار مگاواتی تولید برق در استان تهران مواجه هستیم.
علیرضا نصراللهی مجری طرح نیروگاه‌های سیکل ترکیبی برق حرارتی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: نیروگاه ری در این مدت، یک میلیارد و ٩١٧ میلیون کیلووات ساعت انرژی تولید و افزایش ١٧ درصدی تولید نسبت به زمان مشابه در سال گذشته داشته است.
او ادامه داد: به طور کلی میزان تولید حدود یک میلیارد و ٩٠۶ میلیون کیلووات ساعت در اختیار شبکه سراسری برق کشور قرار داده است.
مجری طرح های نیروگاهی سیکل ترکیبی برق حرارتی افزود: نیروگاه ری در حال حاضر با دارا بودن ٢١ واحد گازی مولد برق با ظرفیت‌های متنوع و مجموع توان نامی تولید ٧۵۴ مگاوات در مدار تولید قرار دارد.
نصراللهی تصریح کرد: در اوایل سال ۱۳۹۰ ظرفیت نامی نیروگاه‌های حرارتی حدود ۵۴ هزار مگاوات بود که این رقم در حال حاضر با افزایش ۲۵ درصدی از مرز ۶۸ هزار مگاوات عبور کرده است.
او بیان کرد: همچنین در اوایل دهه ۹۰ حداکثر نیاز مصرف حدود ۴۲ هزار مگاوات بود که این رقم تابستان امسال به بیش از ۵۸ هزار مگاوات افزایش پیدا کرد.
مجری طرح‌های نیروگاهی سیکل ترکیبی برق حرارتی گفت: در حال حاضر با کسری ۳ هزار مگاواتی تولید برق در استان تهران مواجه هستیم و برای جبران این رقم لازم است طی سال‌های آتی واحد‌های جدید به نیروگاه‌های موجود استان افزوده شوند که با اجرای سه طرح یاد شده علاوه بر افزایش توان تولیدی تهران، راندمان نیروگاه‌های استان نیز از حدود ۲۲ درصد فعلی به بیش از ۵۵ درصد افزایش می‌یابد.
فايل‌هاى مرتبط

ديدگاه‌ها

ارسال دیدگاه