• ایران
  • 1400/02/23
news-details
اخبار

مدیرکل دفتر فنی تولید شرکت برق حرارتی:
77 درصد تعمیرات نیروگاه‌های کشور انجام شده است

مدیرکل دفتر فنی تولید شرکت برق حرارتی گفت: تاکنون بیش از 70 هزار مگاوات (77 درصد) از برنامه تعمیرات نیروگاه‌های کشور برای تامین برق پایدار پیک تابستان امسال انجام شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "اسماعیل نمازی" با اعلام این خبر افزود: دوره اورهال نیروگاه‌های هر ساله از پانزدهم شهریورماه آغاز شده و تا انتهای اردیبهشت سال آینده به پایان می‌رسد و ابتدای خردادماه 583 واحد در 129 نیروگاه کشور برای تامین بار پیک شبکه سراسری برق کشور آماده بهره‌برداری باشند.
وی اضافه کرد: برای تعمیرات نیروگاهی این دوره 90 هزار مگاوات برنامه تعمیراتی پیش‌بینی شده است که تاکنون بیش از 70 هزار مگاوات از این برنامه انجام شده است و عمده 20 هزار مگاوات باقی‌مانده مربوط به تعمیرات دوره‌ای است که بایستی تا انتهای اردیبهشت‌ماه به انجام برسد و نیروگاه‌های حرارتی برای تامین برق مورد نیاز پیک تابستان امسال آماده خدمت رسانی شوند.
مدیرکل دفتر فنی تولید شرکت برق حرارتی با اشاره به پیشرفت 77 درصدی برنامه تعمیرات نیروگاه‌های سراسر کشور، گفت: این اقدامات شامل تعمیرات اساسی واحدهای بخار، تعمیرات اساسی واحدهای گازی، مسیر داغ واحدهای گازی، اتاق احتراق واحدهای گازی و تعمیرات دوره‌ای واحدهای بخار است.
نمازی با تاکید بر اینکه در حال حاضر عمده برنامه تعمیرات اساسی واحدهای گازی و بخاری آغاز شده و بخشی از آن به پایان رسیده و به زودی باقیمانده آن نیز اتمام خواهد پذیرفت با توجه به اینکه تعمیرات دوره‌ای واحدها به ساعت کارکرد آنها وابسته است در فرصت باقیمانده به مرور این بخش نیز انجام خواهد شد.
فايل‌هاى مرتبط

ديدگاه‌ها

ارسال دیدگاه