• ایران
  • 1400/03/29
news-details
اخبار


پایان تعمیرات اساسی واحد چهار نیروگاه خلیج فارس

تعمیرات اساسی واحد چهار نیروگاه گازی خلیج فارس توسط کارشناسان و پیمانکار داخلی انجام شد.
به گزارش روابط عمومی نیروگاه گازی خلیج فارس زیر مجموعه هلدینگ مدیریت توسعه انرژی تامین، وابسته به شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)، تعمیرات اساسی و بازدیدهای 24 هزار ساعته واحد چهار نیروگاه گازی خلیج فارس توسط نیروهای پیمانکار داخلی و با نظارت و تلاش کارکنان و متخصصان نیروگاه خلیج فارس انجام شد. سرپرست روابط عمومی تولید نیروی برق خلیج فارس با اعلام این خبر، گفت: در طول تعمیرات اساسی چهار اقدامهایی در بخش های مختلف از جمله تعویض پره های ثابت و متحرک توربین، بازدید پره های کمپرسور، بازدید و تعویض قطعات محفظه احتراق، بازدید و تعویض قطعات ضروری ژنراتور و بازدید و تعمیر تجهیزات کمکی واحد انجام گرفت.
وی در ادامه اذعان کرد؛ با توجه به حساسیت تولید برق در جنوب و شروع گرما و فصل تابستان، شش واحد این نیروگاه با ظرفیت تولید 990 مگاوات ساعت در پیک تابستان آینده به صورت تمام وقت برای تامین برق مطمئن و پایدار در اختیار شبکه برق کشور قرار خواهند گرفت.
سرپرست روابط عمومی این نیروگاه همچنین خاطرنشان کرد: در سال گذشته که به عنوان سال جهش تولید نام‌گذاری شده بود نیروگاه گازی خلیج فارس با افزایش تولید برق به میزان 36/1 درصد نسبت به سال 98 رکوردی جدید را به جای گذاشت. لازم به ذکر است که کارکنان نیروگاه گازی خلیج فارس با تمام توان خود آماده خدمت رسانی به مردم عزیز برای تولید برق پایدار و با کیفیت در پیک تابستان1400 هستند.
لازم به ذکر است که نیروگاه گازی خلیج فارس به عنوان حامی محیط زیست در تولید انرژی پاک از پیشرفته ترین نیروگاه های تولید برق کشور است که بیشتر از یک سوم تولید برق مورد نیاز استان هرمزگان را بر عهده دارد. این نیروگاه در فاصله 45 کیلومتری شمال شرقی بندرعباس و 11 کیلومتری میدان گازی سرخون، دارای ظرفیت تولید 990 مگاوات است که شامل 6 واحد گازی 165 مگاواتی در زمینی به مساحت 110 هکتار ساخته شده است.
فايل‌هاى مرتبط

ديدگاه‌ها

ارسال دیدگاه