• ایران
  • 1401/07/03
news-details
اخبار


نصب و راه‌اندازی سيستم سوپروايزری توربين واحد بخار نیروگاه اصفهان

سیستم سوپروایزری توربین واحد شماره سه نیروگاه اصفهان توسط توسط متخصصان بخش ابزاردقیق نیروگاه نصب و راه‌اندازی شد.
به گزارش پایگاه خبری برق حرارتی، سیاوش گل‌محمدی، رئيس گروه ابزاردقيق شرکت مدیریت تولید برق اصفهان در تشریح این خبر گفت: به منظور ارتقای کمی و کيفی سيستم سوپروايزری توربين واحد ۱۲۰ مگاواتی، طرح جايگزينی سيستم مذکور مورد نظر قرار گرفت.
وی با اشاره به اینکه اين سيستم نقش نظارتی و حفاظتی توربين را بر عهده دارد، ادامه داد: سيستم جديد اين قابليت را دارد که با استفاده از سنسورهای غيرتماسی مبتنی بر تکنولوژی Eddy Current به اندازه‌گيری دقيق، نمايش و ذخيره پارامترهای سوپروايزری توربين از جمله ارتعاش ياتاقان‌ها و پوسته، خمش رتور، موقعيت محوری رتور، اختلاف انبساط پوسته و رتور، سرعت و شتاب دوران بپردازد.
گل‌محمدی افزود: این سیستم همچنين قادر است با استفاده از سنسورهای LVDT به نمايش و ذخيره پارامترهايی انبساط پوسته توربين، موقعيت شيرهای کنترلی و حفاظتی توربين پرداخته و در مواقع لازم آلارم‌های هشدار و تريپ ماشين را صادر کند.
وی تاکید کرد: علاوه بر توربين، نظارت و حفاظت لرزش ياتاقان‌های ژنراتور نيز توسط همين سيستم انجام می‌شود و ايجاد تغيير در تنظيمات اين سيستم مانند نقاط آلارم و تريپ به صورت نرم‌افزاری قابل انجام است. از طرفی استفاده از اين سيستم می‌تواند در راستای بهره‌برداری بهتر و نت پيشگيرانه نیز موثر واقع شود.
فايل‌هاى مرتبط

ديدگاه‌ها

ارسال دیدگاه