• ایران
  • 1400/06/25
news-details
اخبار


مجلس و دولت علاقه ای به اصلاح قیمت برق ندارند

سخنگوی صنعت برق کشور گفت: مجلس و دولت هیچ وقت به اصلاح قیمت برق علاقه‌ای نداشته‌اند و دلیل این امر هم مشخص نیست.
مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق کشور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اصلاح قیمت برق توسط مجلس و دولت گفت: مجلس و دولت هیچ وقت به اصلاح قیمت برق علاقه‌ای نداشته‌اند و دلیل این امر هم مشخص نیست، البته ممکن است فکر کنند که این موضوع سبب ایجاد تورم در سایر محصولات در کشور می‌شود.
او ادامه داد: اما همیشه ترسی در این باره وجود داشته که در بخش صنعتی، قیمت برق صنایع اصلاح شده است.
رجبی مشهدی بیان کرد: چیزی که از قیمت گذاری مهم‌تر است این است که بورس باید فضای قیمت را تعیین کند و اخیرا مصوبه‌ای برای این امر تنظیم شده است که این قیمت گذاری جدای مجلس، دولت و حتی وزارت نیرو است.
او بیان کرد: کاری که امسال انجام شد این بود که برای پرمصرف ها در بخش خانگی قیمت تجدید پذیر را از این مشترکان دریافت کنیم، در بخش صنعتی برای اصلاح قیمت مقاومت زیاد بود و کاری که در مجلس صورت گرفت قیمت صنایع انرژی بر اصلاح شد.
سخنگوی صنعت برق کشور در پایان گفت: تقریبا نیمی از نیروگاه‌های کشور، دولتی هستند که دولت با اتکا به برق این نیروگاه‌ها به بازار برق ورود کرده و نرخ پایین دولتی، منجر به دور شدن بورس کالا از فلسفه شکل گیری خود، عدم تقویت حضور بخش خصوصی و کشف قیمت واقعی و رقابتی شده است.
فايل‌هاى مرتبط

ديدگاه‌ها

ارسال دیدگاه