• ایران
  • 1400/06/25
news-details
اخبار


نماینده سیرجان: اگر وزارت انرژی تشکیل نشود، مشکلات برق باقی خواهد ماند

نماینده مردم سیرجان در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر موضوع تشکیل وزارت انرژی تعیین تکلیف نشود، قطعا تا ۱۰ سال آینده چنین مشکلاتی در صنعت برق وجود خواهد داشت.
به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، «شهباز حسن‌پور بیگلری» روز یکشنبه و بعد از قرائت گزارش کمیسیون انرژی مجلس درباره دلایل خاموشی در صحن علنی مجلس گفت: اگر رییس مجلس شورای اسلامی تشکیل وزارت انرژی را در مجلس تعیین تکلیف نکند، قطعا در ۱۰ سال آینده هم چنین مشکلاتی وجود خواهد داشت.
نماینده مردم سیرجان در مجلس با بیان اینکه عدم هماهنگی و نظارت دقیق بر مصرف برق باعث مسائل و مشکلات عدیده شده است، بر لزوم توجه به تلفات برق اشاره کرد و گفت: میزان تلفات برق در کشور هم اکنون ۱۰ درصد است در حالی که این رقم در دنیا ۵ درصد بوده و اگر ما خود را به سطح میانگین جهانی در میزان تلفات برق برسانیم، ۸۰۰ مگاوات برق تعیین تکلیف خواهد شد.
بیگلری با تاکید بر اینکه ۲ هزار مگاوات برق برای تولید رمزارزها استفاده می‌شود، گفت: این موضوع هم به درستی تعیین تکلیف نشده و دولت گزارش دقیق و شفاف در اختیار مجلس نداده است.
نماینده سیرجان با اشاره به اینکه ۵۱ هزار میلیارد تومان بخش خصوصی در اثر سرمایه‌گذاری‌های متعدد از وزارت نیرو طلبکار است، عنوان کرد: تا زمانی که به این مطالبه رسیدگی نشود، بخش خصوصی آمادگی سرمایه‌گذاری ندارد.
وی خاطرنشان کرد: ۱۹۱ میلیارد تومان میزان خسارتی است که بخش‌های فولادی و صنعتی بابت قطعی برق متحمل شدند که باید خسارت آنها جبران شود. همچنین باید موضوع سرمایه گذاری در انرژی‌های خورشیدی، نو و تجدیدپذیر را جدی بگیریم و شرکت‌های بزرگ صنعتی و پتروشیمی را مجاب کنیم که برق لازم را خود تولید کنند.
فايل‌هاى مرتبط

ديدگاه‌ها

ارسال دیدگاه