• ایران
  • 1401/09/14
news-details
اخبار


انتشار شماره جدید نشریه «نیرو و سرمایه»

سی‌و‌پنجمین شماره فصلنامه سندیکای شرکت‌های تولیدکننده برق منتشر شد.
دراین شماره نشریه «نیرو و سرمایه» که شامل دو پرونده اصلی با عناوین «بررسی برنامه‌های وزارت نیرو و چالش‌های پیش رو» و «سه چالش نیروگاه‌ها در آغاز فصل سرد» است، مطالب و گفت‌وگوهایی از مدیران ارشد صنعت برق در بخش‌های خصوصی و دولتی، شورای رقابت، اتاق بازرگانی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز درج شده است.
در پرونده نخست این شماره از نشریه «نیرو و سرمایه» ضمن بررسی برنامه‌های وزارت نیروی دولت سیزدهم، ضرورت‌های تشکیل نهاد تنظیم‌گر (رگولاتوری) بخش برق و پیامدهای استرداد لایحه آن از مجلس توسط دولت مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. همچنین گزارشی تحلیلی از دفتر پژوهش و عضو هیات‌مدیره سندیکا با عنوان «نقش نهاد تنظیم‌گر بخش برق در اصلاح نظام حکمرانی این صنعت» در این پرونده آمده است. در دومین پرونده نیز موضوعات مهمی چون ضرورت انجام به‌موقع تعمیرات، تامین سوخت و شرایط رقابت نیروگاه‌ها در فصول سرد سال، توسط مسئولان دولتی و مدیران شرکت‌های غیر دولتی تولیدکننده برق واکاوی شده است.
مطالبی در باره «مشکل بازپرداخت بدهی‌های ارزی تولیدکنندگان برق به صندوق توسعه ملی» و «چشم‌انداز اقتصاد ایران»، به همراه گزارشی از اقدامات و دستاوردهای کمیسیون بازار برق و بورس انرژی سندیکا، از دیگر مطالب خواندنی این شماره است.
در چهارمین شماره دوره جدید «نیرو و سرمایه»، ادامه گزارش خواندنی از تاریخ برق ایران را، با عنوان «کارخانه و اداره چراغ برق تهران» خواهید خواند.
علاوه بر این، گزارش میدانی این شماره به «نیروگاه سیکل ترکیبی شهدای پاکدشت (دماوند)» اختصاص دارد.
گفتنی است این چهارمین شماره «نیرو و سرمایه» است که با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر شده است.
علاقمندان می‌توانند برای دریافت نسخه الکترونیک این نشریه و فرم اشتراک آن به قسمت نشریات سایت سندیکا مراجعه کنند.
فايل‌هاى مرتبط

ديدگاه‌ها

ارسال دیدگاه