• ایران
  • 1401/09/14
news-details
اخبار


تولید برق در نیروگاه گازی خلیج فارس فراتر از سقف اعلام شده

نیروگاه گازی خلیج فارس با عبور از سقف تولید برق اعلام شده توسط مدیریت شبکه، به رکورد جدیدی دست یافت.
به گزارش روابط عمومی شرکت تولید نیروی برق خلیج فارس ، تولید برق در نیروگاه گازی خلیج فارس تا ابتدای بهمن در سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی‌ها به میزان 12 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافت و به میزان پنج میلیون 80 هزار و 789 مگاوات رسید.
این گزارش می افزاید: نیروگاه گازی خلیج فارس با عبور از سقف تولید برق توسط شرکت مدیریت شبکه برق به میزان چهار میلیون و 700 هزار مگاوات ساعت، حدود دو ماه زودتر موفق به تولید این میزان شد و درادامه از این سقف فراتر رفت.
در گزارش روابط عمومی نیروگاه گازی خلیج فارس تصریح شده است: با وجود محدودیت های بسیار در تامین مواد اولیه مورد نیاز در ساخت قطعات و تجهیزات مورد نیاز به واسطه تحریم های موجود، به منظور حفظ سطح آمادگی نیروگاه برای تولید انرژی در پیک سال آینده، تعمیرات اساسی واحد GT21 در سال جاری درحال انجام است .
این گزارش می‌افزاید: نیروگاه گازی خلیج فارس به عنوان حامی محیط زیست در تولید انرژی پاک و عاری از هر نوع آلودگی بارها توسط سازمان محیط زیست استان هرمزگان تقدیر شده است. این نیروگاه دارای شش واحد 165/1 مگاواتی از نوع GT 13_E2 است که در جنب شهر قلعه قاضی قرار دارد و بیشتر از یک سوم تولید برق استان هرمزگان را تامین می کند.
در ادامه این گزارش به نقل از سرپرست روابط عمومی نیروگاه گازی خلیج فارس آمده است: کارکنان نیروگاه خلیج فارس تمام تلاش خود را برای گذر از پیک تابستان به کار خواهند گرفت تا برقی مطمئن و پایدار به شبکه برق تحویل داده شود.
فايل‌هاى مرتبط

ديدگاه‌ها

ارسال دیدگاه