• ایران
  • 1401/09/14
news-details
اخبار


بازدید وزیر نیرو و هیات همراه از نیروگاه حرارتی طوس

همزمان با اولین سفر استانی رییس‌جمهور و هیات دولت در سال 1401 به استان خراسان رضوی و همچنین بازدید وزرا و معاونین آن‌ها در شهرستان‌های مختلف استان، مهندس محرابیان وزیر نیرو در بدو ورود به مشهد مقدس، به‌دلیل حائز اهمیت بودن نیروگاه حرارتی برق طوس در تامین برق مصرفی استان و همچنین بازدید از دستاوردهای دانش‌بنیان و تعمیرات اساسی واحد 1 این مجموعه، در نیروگاه حضور یافت.
در این بازدید دکتر رضا افتخاری مدیرعامل هلدینگ انرژی شستا نیز وزیر نیرو را همراهی و مراحل مختلف اورهال واحد 1 نیروگاه را تشریح کرد. همچنین وزیر نیرو از نمایشگاه دستاوردهای دانش‌بنیان و بومی‌سازی قطعات نیروگاه به دست مهندسین نیروگاه که در جهت تحقق نام‌گذاری امسال توسط مقام معظم رهبری (تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین) انجام شده است، بازدید کرد.
گفتنی است تعمیرات واحد يك نیروگاه مطابق برنامه به منظور انجام تعميرات اساسي مقطع 250000 ساعت، از اول اسفند ماه سال 1400 به مدت 90 روز از شبكه سراسري خارج شد و در اختيار واحد تعميرات قرار گرفته است.
هم اكنون فعاليت‌هاي اورهال واحد يك با تلاش متخصصان و پيمانكاران اين نيروگاه با جديت در حال اجراست و پيشرفت فعاليت‌هاي تعميراتي تاكنون طبق برنامه بوده و به حدود 40 درصد رسيده است. اميد است با انجام به موقع فعاليت‌ها، نيروگاه با آمادگي کامل به پیک بار امسال برسد.
در بازدید وزیر خاطر نشان شد، عمده‌ترین مشکل نیروگاه، عدم پرداخت مطالبات نیروگاه از سوی مدیریت شبکه است و وی برای پرداخت مطالبات این شرکت قول مساعدت داد.

مدیرعامل هلدینگ انرژی شستا با استاندار خراسان رضوی دیدار و گفت‌وگو کرد
دکتر رضا افتخاری مدیرعامل هلدینگ انرژی شستا در این دیدار با اشاره به توان و ظرفیت تولید انرژی در سطح کشور و ضرورت نیاز به تامین انرژی مورد انتظار مردم تاکید کرد و افزود: در سطح کشور 2 نیروگاه تولید برق (حرارتی و بخار) هلدینگ انرژی در حال تولید و بهره‌برداری و 2 پروژه اساسی تولید برق نیز ان شاالله در ماه‌های آتی در مدار تولید قرار خواهند گرفت که سهم استان خراسان رضوی یک نیروگاه حرارتی است که طرح توسعه آن در حال مطالعه است.
وی در پاسخ به سوال استاندار در مورد وجود مشکلات در نیروگاه گفت: مشکل اصلی نیروگاه طوس از حیث پلاک ثبتی بوده است که امیدواریم با این نشست این مشکل برطرف شود.
در ادامه جلسه به تشریح پروژه‌های جدید در این استان پرداخته و مقرر شد برای بررسی بیشتر در قالب یک تفاهم‌نامه بین نمایندگان هلدینگ انرژی شستا و استاندار خراسان رضوی در قالب چارچوبی مشخص نسبت به بسترسازی برای احداث پروژه نیروگاه بادی در شهر خاف اقدام شود.
فايل‌هاى مرتبط

ديدگاه‌ها

ارسال دیدگاه