• ایران
  • 1401/07/03
news-details
اخبار

در جلسه کمیسیون بیمه و مالیات سندیکا تعیین شد؛
سازوکار استفاده از ظرفیت اتاق تهران برای اصلاح بخشنامه‌های تامین اجتماعی

جلسه اخیر کمیسیون بیمه و مالیات سندیکا به بررسی سازوکار استفاده از ظرفیت اتاق بازرگانی تهران برای اصلاح بخشنامه‌های تامین اجتماعی اختصاص داشت و با توجه به لازم‌‌الاجرا بودن مصوبات شورای گفت‌وگو، انجام این اصلاحات از طریق تصویب در آن شورا مد نظر قرار گرفت.
برای این منظور در این جلسه از سوی اعضای کمیسیون پیشنهاد شد پیش از طرح موضوع در شورای گفت‌وگو، طی جلساتی با افراد ذی‌نفوذ در اتاق تهران موضوع بیان و شفاف و سپس در نهادهای مربوطه مثل شورای گفت‌گو طرح و پی‌گیری شود.
در بخش دیگری از این جلسه درباره معرفی نماینده برای حضور در هیات‌‎های حل اختلاف بیمه‌ای بحث و تبادل نظر شد. لازم به ذکر است در سال‌های گذشته که سندیکا اقدام به معرفی نماینده‌ای برای حضور در هیات‌های حل اختلاف بیمه‌ای کرده بود، شرایط چنین بیان شد که نماینده سندیکا بایستی به طور منظم به صورت دو روز در هفته در ساعتی مشخص در شعبه معرفی‌شده حضور یابد و در هیات مربوط به تمامی شرکت‌ها در آن روز حاضر شود. با توجه به این که پرونده‌های مربوط به شرکت‌های عضو سندیکا در شعب مختلف این سازمان پراکنده هستند، امکان معرفی نماینده با این شرایط میسر نشد. اما با توجه به مشکلات نیروگاه‌ها در مباحث تامین اجتماعی لازم است نماینده سندیکا در هیات‌های حل اختلاف تامین اجتماعی حضور داشته باشد.
در ادامه درباره هیات‌های حل اختلاف مالیاتی عنوان شد با توجه به آن که در قانون جدید مالیات‌های مستقیم که از دی ماه سال گذشته تغییر کرده است، نماینده تشکل‌های صنفی از ترکیب این هیات‌ها خذف شده‌اند، از این پس اتاق بازرگانی ایران باید نمایندگان سندیکا را معرفی کند. بنابراین مقرر شد ضمن مکاتبه با اتاق ایران در خصوص این موضوع، پیشنهاد معرفی نمایندگان سندیکا در هیات‌های حل اختلاف تامین اجتماعی نیز مطرح شود.
همچنین در پایان مقرر شد، هماهنگی لازم برای برگزاری جلسه با افراد ذی‌صلاح در اتاق بازرگانی تهران و ایران انجام شود تا موضوعاتی چون لزوم عدم شمول حق بیمه برای مواردی چون «خرید و فروش برق از طریق قراردادهای دوجانبه»، «هزینه‌های موردی تعمیرات و سرویس نگهداری در شرکت‌های نیروگاهی» و «بخش p (تجهیزات) در قراردادهای EPC نیروگاه‌ها» در این جلسات مورد طرح و پی‌گیری قرا رگیرد.
اعضای کمیسیون علاوه بر این مقرر داشتند در جلسات مذکور درخواست سندیکا برای حضور نماینده این تشکل در هیات‌های حل اختلاف تامین اجتماعی مطرح و درخواست شود اتاق بازرگانی ایران برای معرفی نمایندگان سندیکا به هیات‌های حل اختلاف مالیاتی هماهنگی لازم را انجام دهد.
فايل‌هاى مرتبط

ديدگاه‌ها

ارسال دیدگاه