• ایران
  • 1402/07/06
news-details
اخبار

رییس هیات‌مدیره سندیکا در نامه به معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی اعلام کرد؛
وزارت نیرو مسئول تداوم وضعیت نا‌به‌سامان برق کشور است

رییس هیات‌مدیره سندیکای شرکت‌های تولیدکننده برق در نامه‌ای به معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی ضمن اشاره به همکاری تمام نیروگاه‌های عضو این تشکل با وزارت نیرو در روزهای سخت پیک مصرف برق، با برشمردن مهمترین مشکلات تولیدکنندگان غیردولتی برق، هشدار داده است که ادامه روند بی‌اعتنایی به این چالش‌ها و بی توجهی به رفع آن‌ها، منجربه کاهش سرمایه گذاری در تولید برق و شکاف بیش‌تر در ناترازی تولید و مصرف خواهد شد.
مهندس خوش گفتار در این نامه از بین رفتن سرمایه‌های ملی، تحمیل خسارات سنگین بر پیکره اقتصاد کشور و ایجاد نارضایتی عمومی را نتیجه ادامه سیاست های جاری وزارت نیرو در قبال بخش خصوصی تولیدکننده برق دانسته است.
وی در این نامه خطاب به مهندس همایون حائری تاکید کرده است: به رغم سهم اعضای سندیکا در تامین بیش از 60 درصد تولید برق کشور، نرخ‌های فروش برق در بازار طی سال جاری، هم‌چنان بدون تغییر مانده است.
خوش گفتار در ادامه این نامه مواردی چون اعلام مدلی برای تعیین نرخ‌های عادلانه سقف پیشنهادی انرژی و آمادگی به صورت خودکار و بدون اعمال نظر، حل مشکل بازپرداخت تسهیلات صندوق توسعه ملی، اجرای احکام دیوان عدالت اداری، منظور‌کردن بند خسارت تاخیر در پرداخت مطالبات در قراردادها، تاسیس نهاد تنظیم‌گر بخش برق و پرداخت به موقع و جبران تاخیر در پرداخت مطالبات را به عنوان مهمترین درخواست‌های تولیدکنندگان برق برای رفع چالش‌های آنان نام برده است. همچنین مشکلات مربوط به تمدید پروانه بهره‌برداری و مالکیت گواهی ظرفیت نیروگاه‌ها و مساله عدم اجرای به موقع، درست و کامل قوانین و دستورالعمل‌ها، حتی ابلاغیه‌های وزیر نیرو از دیگر مسائل مطرح شده دراین نامه بوده است.
رییس هیات مدیره سندیکا در بخش دیگری از این نامه با اشاره به وعده‌های عمل‌نشده وزارت نیرو خصوصا در مورد تعیین نرخ های جدید خرید برق برای سال جاری با گذشت نزدیک به ۶ ماه، تصریح کرده که ادامه این رفتار و سیاست‌ها باعث نابودی نیروگاه‌های موجود خواهد شد که مسئولیت مستقیم آن متوجه مدیران ارشد و تصمیم‌گیران وزارت‌ نیرو است.
فايل‌هاى مرتبط

ديدگاه‌ها

ارسال دیدگاه