• ایران
  • 1399/09/06
news-details
اخبار


پیشی گرفتن مصرف برق شبانه از پیک روز

ایرنا - مصرف برق شبانه کشور شب گذشته از مرز ۵۸ هزار عبور کرد؛ به این ترتیب علاوه بر شکستن رکورد مصرف روزانه، بیش از هفت هزار و ۱۶۲ مگاوات در مقایسه با مدت مشابه پارسال برق مصرف شد.
روند افزایشی مصرف برق از روز شنبه این هفته و به دنبال افزایش یک درجه‌ای دمای هوا آغاز شده است و پیش‌بینی‌ها می‌شود این روند افزایشی ادامه دار باشد و این درحالی است که میزان مصرف در بخش صنایع با کاهش روبرو شده است.
اتفاق جالب دیگری که در روز گذشته رخ داد پیشی گرفتن مصرف شبانه برق از روزانه است به گونه‌ای که شب گذشته و در ساعت ۲۱ و ۲۰ دقیقه میزان مصرف به ۵۸ هزار و ۱۶۷ مگاوات رسید، این میزان مصرف در مقایسه با مدت مشابه پارسال که ۵۱ هزار و ۵ مگاوات بود از رشد هفت هزار و ۱۶۲ مگاواتی برخوردار شده است.
همچنین میزان مصرف برق روز گذشته در ساعت ۱۲و ۴۶ دقیقه به عدد ۵۸ هزار و ۱۴ مگاوات رسید که نسبت به مصرف شبانه کمتر است درعین حال نسبت به مدت مشابه پارسال که ۴۹ هزار و ۹۹۹ مگاوات مصرف شده بود از رشد بیش از هشت هزارمگاواتی برخودار شد.
میزان مصرف برق در بخش صنایع نیز به این گونه رقم خورد که مصرف شبانه این بخش به چهار هزار و ۴۷۹ مگاوات درساعت ۲۱ و ۲۰ دقیقه رسید درحالی که مصرف روزانه آن عدد چهار هزار و ۴۶۹ مگاوات بود.
ذخیره نیروگاه‌ها نیز در ساعت ۱۲ و ۴۶ دقیقه ۵۱۲ مگاوات و درساعت ۲۱و ۲۰ دقیقه ۹۱۹ مگاوات بود.
میزان تولید برق از محل انرژی‌های تجدیدپذیر هم در ساعت ۱۲ و ۴۶ دقیقه ۴۰۹ مگاوات و درساعت ۲۱ و ۲۰ دقیقه به عدد ۶ هزار و ۶ مگاوات رسید.
فايل‌هاى مرتبط

ديدگاه‌ها

ارسال دیدگاه