• ایران
  • 1400/03/29
news-details
اخبار

مجری طرح‌های نیروگاه گازی برق حرارتی:
واحدهای گازی نیروگاه زرند سال آینده وارد مدار می‌شوند

مجری طرح‌های نیروگاه گازی شرکت برق حرارتی گفت:‌ واحدهای اول و دوم گازی نیروگاه سیکل ترکیبی زرند به ظرفیت 324 مگاوات در پیک سال آینده وارد مدار خواهد شد.
محمود صادقی با اشاره به اینکه عملیات اجرایی احداث نیروگاه سیکل‌ترکیبی زرند از اوایل سال گذشته آغاز شده است، افزود: روند احداث نیروگاه گازی زرند با اتکا به متخصصان بومی و تجهیزات ساخت داخل در حال انجام است و در حال حاضر فعالیت‌های ساختمانی و زیربنایی مجموعه به اتمام رسیده و درمرحله نصب و راه‌اندازی تجهیزات هستیم.
مجری طرح‌های نیروگاه گازی شرکت برق حرارتی تاکید کرد: در احداث این نیروگاه با استفاده از تجهیزات معتبر و قابل رقابت با قطعات خارجی که توسط شرکت های داخلی ساخته شده است، شاهد کاهش 20 درصدی هزینه‌های ارزی در این واحد نیروگاهی هستیم.
صادقی ادامه داد: با اتمام عملیات ساختمانی و روشنایی سالن توربین، عملیات نصب بخش توربین‌ها، اسکیدهای مربوطه، نصب بخش اگزوز، ایراینتیک و فین فن دو واحد گازی نیروگاه زرند به صورت همزمان در حال نصب بوده و از برنامه زمان‌بندی سنکرون جلوتر است. همچنین عملیات ساختمانی بخش‌های مشترکات نیروگاه نیز به اتمام رسیده و آماده نصب تجهیزات است.
وی افزود: در بخش گازرسانی نیز با نهایی شدن محل اتصال خط نیروگاه به خط اصلی گاز، عملیات ساختمانی ایستگاه گاز داخلی به پیمانکار ابلاغ و تجهیزات ایستگاه 100 هزارمترمکعبی، حمل و آماده نصب می‌باشد.
مجری طرح‌های نیروگاه گازی شرکت تولید نیروی برق حرارتی گفت: با تکمیل احداث دو واحد گازی این نیروگاه حدود 324 مگاوات به ظرفیت برق استان کرمان افروده می‌‎شود.
صادقی تاکید کرد: راه‌اندازی این نیروگاه در تامین برق شبکه سراسری جنوب شرقی کشور در استان‌های هرمزگان و سیستان ‌و‌ بلوچستان بسیار اثرگذار بوده و با توجه به کسری یک هزار مگاواتی برق منطقه مرکزی در سال‌آینده، وارد مدار شدن این نیروگاه از اهمیت زیادی برخوردار است.
گفتنی است: نیروگاه سیکل‌ترکیبی زرند در کلیومتر20 شهر زرند در مجاورت روستای علی‌آباد استان کرمان در زمینی به مساحت 52 هکتار در حال احداث است.
فايل‌هاى مرتبط

ديدگاه‌ها

ارسال دیدگاه