• ایران
  • 1400/03/29
news-details
اخبار

مجری طرح‌های نیروگاهی سیکل‌ترکیبی برق حرارتی:
بخش گاز نیروگاه سیکل‌ترکیبی ویس سال 1401 وارد مدار می‌شود

مجری طرح‌های نیروگاهی سیکل‌ترکیبی شرکت برق حرارتی گفت: بخش گاز نیروگاه 906 مگاوتی سیکل‌ترکیبی کلاس F ویس رامین اهواز برای پیک تابستان سال 1401 وارد مدار خواهد شد.
به گزارش پایگاه خبری برق حرارتی، علیرضا نصرالهی با اعلام این خبر افزود: پروژه طرح نيروگاه سيكل‌تركيبي ويس يکی از هشت نيروگاه طرح پنج هزار مگاوات كلاس F تعريف شده در شركت مادرتخصصي توليد نيروي برق حرارتي است كه با هدف تامین نياز انرژی واحدهای صنعتی، معدنی، مسکونی منطقه و ايجاد اشتغال در طول دوره حيات نيروگاه در منطقه احداث خواهد شد.
وی با تاکید بر اینکه ساخت و بهره‌برداری از این پروژه امکان بازتوانی نیروگاه بخار رامین را فراهم خواهد کرد، ادامه داد: نیروگاه ویس شامل دو واحد گاز هر کدام به ظرفیت 307 مگاوات و یک واحد بخار به ظرفیت 292 مگاوات است که بخش گاز نیروگاه 906 مگاواتی سیکل‌ترکیبی کلاس F ویس رامین اهواز برای پیک تابستان سال 1401 وارد مدار خواهد شد.
مجری طرح‌های نیروگاهی سیکل‌ترکیبی شرکت برق حرارتی با تاکید بر اینکه در نیروگاه ویس از توربین‌های نسل جدید کلاس F استفاده خواهد شد، ادامه داد: راندمان بخش گاز این نیروگاه 40 درصد خواهد بود که این رقم با افتتاح بخش بخار و در شرایط ایزو به 58 درصد نیز خواهد رسید.
نصرالهی با اشاره به آخرین وضعیت اجرایی این نیروگاه، گفت: تمام شرایط پیش نیاز اجرای طرح از قبیل انتخاب زمین مناسب، تعیین مشاور جهت انجام مطالعات امکان‌سنجی و تملک زمین انجام گرفته است.
وی با بیان اینکه اجرای شمع‌های کوبشی واحد اول و دوم تکمیل شده و اجرای شمع‌های درجای واحد دوم در حال انجام است، ادامه داد: تکمیل اجرای شمع‌های کوبشی سالن توربین گازی واحد اول و دوم و شروع اجرای شمع‌های درجای سالن توربین گازی واحد اول و دوم از دیگر اقدامات صورت گرفته در این پروژه است.
مجری طرح‌های نیروگاهی سیکل‌ترکیبی شرکت برق حرارتی با اشاره به اینکه تجهیزات اسکلت فلزی سالن توربین واحد اول وارد کارگاه شده است، گفت: بخش عمده از لوازم جانبی توربین بخار واحد، تجهیزات تصفیه‌خانه، پمپ خانه‌های سوخت و آتش‌نشانی به کارگاه حمل شده است.
نصرالهی با تاکید بر اینکه خاک‌برداری ساختمان کنترل مرکزی (CCB) به اتمام رسیده و اجرای شمع‌های کوبشی انجام شده است، اضافه کرد: همچنین ساختمان‌های تصفیه‌خانه، پمپ‌خانه سوخت، پمپ‌خانه آتش‌نشانی، انبار‌های اصلی، ساختمان‌های اداری، آموزش،کانتین، مخازن سوخت سبک و سنگین و ... در مرحله تکمیل است.
وی با اشاره به اینکه خاکبرداری ساختمان دیزل ژنراتور به اتمام رسیده و بسترسازی ناحیه در حال انجام است، ادامه داد: در حال حاضر خاکبرداری ساختمان فورواردینگ به اتمام رسیده است و خاکبرداری و انجام تحکیم بستر محوطه ایستگاه تقلیل فشار گاز و همچنین اسلیپرهای خط گاز و تکمیل پایپینگ مسیر سوخت‌رسانی اصلی نیز در حال انجام است.
گفتنی است: نیروگاه‌سیکل‌ترکیبی ویس در 20 کیلومتری جاده اهواز-مسجد سلیمان واقع شده است.
فايل‌هاى مرتبط

ديدگاه‌ها

ارسال دیدگاه