• ایران
  • 1400/03/29
news-details
اخبار

معاون وزير نيرو در امور برق و انرژي خبر داد:
تلاش براي كاهش تلفات و افزايش راندمان نيروگاه‌ها تا پايان امسال

معاون وزير نيرو در امور برق و انرژي از تلاش و برنامه‌ریزی براي كاهش تلفات و افزايش راندمان نيروگاه‌ها تا پايان امسال خبر داد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "همايون حائري" پیش از ظهر امروز در آئین بهره‌برداري از 9 پروژه برق‌رساني در استان آذربايجان شرقي با مجموع 732 ميليارد تومان که در چارچوب بيست و نهمين هفته از پويش سراسري #هرهفته_الف_ب_ايران، برگزار شد، به بيان اهميت پروژه‌هاي آماده بهره‌برداري از جمله طرح احداث كابل 132 كيلوولت اماميه- مارالان- روشنايي در بافت مركزي كلانشهر تبريز و فاز اول پروژه مهم پست 230/132/20 كيلوولت GIS مركزي اين شهر پرداخت.
حائري در ادامه با اشاره به اهميت بخش صنعت و توليد در شرايط اقتصادي فعلي و تحريم كشورمان، لزوم برق‌رساني به شهرك‌هاي صنعتي از سوي وزارت نيرو بر اساس قوانين موجود را مورد تاكيد قرار داده و بهره‌برداري از پروژه افزايش ظرفيت پست منطقه صنعتي آخولا كه امروز انجام شد را در همين راستا دانست.
وي، احداث نيروگاه مقياس كوچك 25 مگاواتي در شهرك صنعتي شهيد سليمي را نيز گام مهمي در راستاي سياست‌هاي كلان وزارت نيرو در امر توليد برق از انرژي‌هاي تجديدپذير و بهره‌مندي از سرمايه‌گذاران بخش خصوصي قلمداد کرد.
معاون وزير نيرو در امور برق و انرژي همچنين در گفت وگو با خبرنگاران، با بيان اينكه در قالب ساخت و سازها، امروز شاهد بهره‌برداري از 9 پروژه در آذربايجان شرقي بوديم، خاطرنشان كرد: پروژه‌هاي سازوكاري هم راهكارهايي هستند كه باعث افزايش راندمان و بهره وري كار مي‌شوند.
وی از افزايش راندمان نيروگاه‌ها، كاهش تلفات، تعويض كابل‌هاي مسي به شبكه‌هاي خودنگهدار و راه‌اندازي مراكز پايش به عنوان بخشي از پروژه‌هاي سازوكاري ياد كرد كه هركدام باعث افزايش بهره‌وري در حيطه تخصصي خود مي‌شوند.
حائري ادامه داد: در زمينه كاهش تلفات سال گذشته به عدد 9.76 درصد دست يافتيم كه اين موضوع نشانگر كاهش بيش از 5 درصدي تلفات در 4 سال گذشته است.
وي افزود: همچنين در خصوص افزايش راندمان نيروگاه‌ها نيز به 38.5 درصد در پايان سال گذشته رسيديم و امسال در تلاش هستيم تا اين عدد را به 39 درصد افزايش دهيم.
"افشين روشن ميلاني" مديرعامل شركت برق منطقه‌اي آذربايجان نيز گزارشي از مشخصات فني و اهداف پروژه‌ها را تشريح كرد.
در ادامه، دكتر رحمتي معاون امور عمراني استاندار آذربايجان شرقي ضمن ابراز خرسندي از احداث اين پروژه‌ها، از اقدام وزارت نيرو در راه اندازي اين پويش سراسري، قدرداني كرد.
وي با تاكيد بر لزوم توسعه طرح هاي توليد برق از انرژي‌هاي تجديدپذير، بر تامين هرچه مطلوب‌تر انرژي برق واحدهاي توليدي، صنعتي، كشاورزي، خانگي و به ويژه در حوزه شهرك هاي صنعتي، اظهار اميدواري كرد كه استان آذربايجان شرقي با داشتن شرايط ويژه اقتصادي و صنعتي در كشور، بيشتر مورد توجه برنامه هاي وزارت نيرو در حوزه برق قرار گيرد.
وي در عين حال، پيشرفت صنعت برق در كشور به‌ويژه در سال‌هاي اخير را بسيار مطلوب دانست و گفت: تحولي كه در حال حاضر در صنعت برق كشور شاهد هستيم، طوري است كه با كشورهاي پيشرفته و صاحب تكنولوژي جهان در حال رقابت است و اين، افتخار بزرگي براي كشورمان در شرايط تحريم به‌شمار می‌آید.
فايل‌هاى مرتبط

ديدگاه‌ها

ارسال دیدگاه