• ایران
  • 1400/03/29
news-details
اخبار

مدیرکل بهسازی نیروگاه‌های شرکت برق حرارتی:
40 درصد برنامه تعمیرات نیروگاه‌های کشور به پایان رسیده است

مدیرکل بهسازی نیروگاه‌های شرکت برق حرارتی گفت: از نیمه دوم شهریورماه تاکنون بیش از 40 درصد برنامه تعمیرات نیروگاه‌های حرارتی کشور انجام شده است.
علی اصغر عبدلی با اشاره به آخرین وضعیت تعمیر و بهسازی نیروگاهای کشور گفت: با توجه به ضرورت در مدار بودن تمامی نیروگاه‌ها در پیک تابستان، پس از گذر از این شرایط لازم است تعمیرات و سرویس‌های دوره‌ای بر روی واحدهای نیروگاهی انجام گردد تا برای فصل گرما آماده شوند.
وی ادامه داد: مطابق استانداردها و دستورالعمل‌های موجود، واحدهای نیروگاهی باید در بازه‌های زمانی مشخص که حداقل یک یا دو بار در سال می‌باشد، تحت تعمیرات قرار بگیرند تا امکان تداوم بهره‌برداری مطمئن و پایدار از واحدها وجود داشته باشد.
عبدلی حجم تعمیرات برنامه‌ریزی شده واحدهای نیروگاه‌های حرارتی در دوره حاضر را بالغ بر ۱.9 میلیون مگاوات ساعت – روز برشمرد و افزود: این حجم تعمیرات شامل ۶90 برنامه تعمیراتی است که بیش از ۱3۰ مورد آن تعمیرات اساسی و سنگین می‌باشد که بایستی در بازه زمانی محدود مهرماه تا اردیبهشت‌ماه سال آینده انجام شود.
وی با اشاره به اینکه برای اجرای این حجم از تعمیرات بیش از 40 هزار میلیارد ریال اعتبار هزینه می‌شود، گفت: با وحود محدودیت‌ها و شیوع بیماری کرونا تعمیرات واحدهای نیروگاهی حرارتی با برنامه‌ریزی مناسب و تامین و تدارک قطعات و تجهیزات مورد نیاز در حال انجام است و تاکنون نیز برنامه‌ تعمیرات نیروگاه‌ها بیش از 40 درصد پیشرفت داشته است.
عبدلی تاکید کرد: براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته تا پایان اردیبهشت ماه سال آینده تمامی تعمیرات واحدهای نیروگاهی به پایان خواهد رسید و واحدها آماده بهره‌برداری جهت تولید برق در تابستان پیش رو خواهند بود.
فايل‌هاى مرتبط

ديدگاه‌ها

ارسال دیدگاه